Nejběžnější škůdci salátových okurek

Základní body příspěvku

Nejběžnější škůdci salátových okurek. Pěstování salátových okurek může být velmi odměňující, ale zahrádkáři se často setkávají s různými škůdci, kteří mohou ohrozit jejich úrodu. Zde je přehled některých z nejčastějších škůdců, které mohou napadat salátové okurky:

  1. Mšice: Tyto malé hmyzí škůdci sají šťávu z listů, což může vést k deformacím a oslabení rostlin. Mšice také vylučují medovici, která může přitahovat mravence a vést k rozvoji sazovitých hub.
  2. Třásněnky: Jsou to drobní hmyzí škůdci, kteří poškozují rostliny sáním na listech a mohou přenášet viry. Proti třásněnkám se často používají modré lepové desky pro jejich odchyt.
  3. Drátovci: Larvy některých druhů brouků, které se živí kořeny rostlin. Mohou poškodit mladé rostliny již při klíčení a vzcházení.
  4. Plzáci a slimáci: Tito měkkýši ožírají vzcházející rostliny a mohou škodit i na plodech. Je důležité přijmout opatření proti jejich přemnožení, například použitím přípravků proti slimákům.
  5. Molice skleníková: Tento škůdce s bílými křídly saje šťávu z mladých listů a může přenášet viry. K jejich kontrole se používají žluté lepové desky a biologická ochrana pomocí parazitické vosičky Encarsia formosa.

Pro ochranu salátových okurek před těmito škůdci je důležité pravidelně monitorovat rostliny a včas zasáhnout vhodnými opatřeními. Preventivní kroky, jako je správná zálivka, pravidelná sklizeň a použití lepových desek, mohou výrazně snížit riziko napadení škůdci. V případě silného napadení je možné sáhnout po chemických přípravcích, ale je třeba dbát na dodržení doporučených dávkování a na ochranu životního prostředí. Přejeme vám úspěšné pěstování a bohatou úrodu bez škůdců!

Domů » Nejběžnější škůdci salátových okurek
Previous post Jak se zbavit slimáků
Next post Svazenka vratičolistá

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *