Kávová sedlina

Základní body příspěvku

Kávová sedlina, známá také jako lógr, je vedlejším produktem přípravy našeho oblíbeného nápoje. Mnoho lidí ji bezmyšlenkovitě vyhazuje, ale lógr z kávy má široké spektrum využití, které může přinést užitek jak v domácnosti, tak na zahradě.

  • Jedním z nejznámějších způsobů využití kávové sedliny je její použití jako hnojiva. Lógr je bohatý na dusík a další živiny, které jsou prospěšné pro růst rostlin. Může být přidán přímo do půdy nebo do kompostu, kde pomáhá zlepšovat strukturu půdy a přitahuje žížaly, které jsou klíčové pro aeraci a obohacení půdy.
  • Dalším využitím je použití lógru jako mulčovacího materiálu. Mulčování pomáhá udržovat vlhkost půdy, zabraňuje růstu plevelů a může dokonce odradit škůdce jako slimáky a hlemýždě.
  • Kávová sedlina také nachází uplatnění v domácnosti. Může sloužit jako přírodní čisticí prostředek, který je šetrný k citlivým povrchům, nebo jako osvěžovač vzduchu, který absorbuje nepříjemné pachy v lednici. Lógr z kávy může být také použit jako bezpečný posyp proti klouzání na zledovatělých chodnících, což je šetrné k domácím mazlíčkům i k povrchu chodníků.
  • Zajímavé je také využití kávové sedliny jako přírodního barviva. Může být použita k barvení velikonočních vajec nebo tkanin, čímž dodává materiálům příjemný béžový odstín.

Využití lógru z kávy je tedy mnohostranné a ekologické. Příště, než vyhodíte kávovou sedlinu do koše, zvažte, jak by mohla být užitečná ve vaší domácnosti nebo zahradě. Je to jednoduchý způsob, jak snížit množství odpadu a zároveň přinést přírodě i sobě mnoho výhod.

Domů » Kávová sedlina
Previous post Postup při nesouhlasu souseda s formami kompenzace
Next post Organické hnojení rajčat

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *