Pokládání plovoucí podlahy

Základní body příspěvku

Pokládání plovoucí podlahy může být pro mnohé z nás vzrušujícím DIY projektem. Nejenže můžete ušetřit peníze za instalaci, ale také získáte uspokojení z práce, kterou jste provedli sami. Plovoucí podlahy jsou oblíbenou volbou pro mnoho domácností díky své estetice, trvanlivosti a relativně snadné instalaci.

Předtím, než se pustíte do pokládky, je důležité si připravit správné nástroje a materiály. Budete potřebovat metr, tužku, pilu na dřevo, kladivo, sady klínů a rozpěrek, a samozřejmě samotnou plovoucí podlahu a podložku. Důležitým krokem je také aklimatizace podlahových prken ve vašem domově několik dní před instalací, aby se přizpůsobily teplotě a vlhkosti.

Podklad musí být pevný, suchý a rovný. Jakékoli nerovnosti by mohly vést k problémům v budoucnu, takže je důležité věnovat pozornost přípravě podkladu. Nezapomeňte také na parotěsnou fólii, která zabrání vlhkosti vstupující do podlahy z podkladu.

Samotná instalace začíná položením první řady prken s odstupem od stěny, aby bylo možné kompenzovat teplotní roztažnost materiálu. Prkna by měla být položena rovnoběžně se stěnou a spoje mezi prkny by měly být posunuty tak, aby nedošlo k jejich přímému spojení v následujících řadách.

Je důležité si uvědomit, že i když je pokládka plovoucí podlahy svépomocí velmi uspokojivá, může být také náročná. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, nebojte se požádat o radu odborníka nebo si dokonce najmout profesionála, který vám s instalací pomůže. Vždy je lepší být opatrný, než riskovat chyby, které by mohly vést k poškození vaší nové podlahy.

Pro více informací a podrobný návod na pokládku plovoucí podlahy svépomocí můžete navštívit webové stránky specializovaných prodejců a výrobců podlah.

Domů » Pokládání plovoucí podlahy
Previous post Rizika spojená s čištěním ozonem
Next post Kdy sklízet česnek

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *